Aleksandra Kilen-Zasieczna - dietetyk kliniczny

mgr inż. Aleksandra Kilen-Zasieczna

Dietetyk, specjalista ds. żywienia człowieka, właścicielka poradni
dietetyk-aleksandra kilen-zasieczna
Moim pacjentom pomagam wprowadzać prawidłowe nawyki żywieniowe na co dzień.

Uczę w jaki sposób samemu wybierać wartościowe produkty i przyrządzać zdrowe, a jednocześnie smaczne i łatwe posiłki dietetyczne.

Właściwe odżywianie nie oznacza bowiem stosowania wyniszczających organizm, popularnych diet cud oraz bezwzględnego liczenia spożytych w ciągu dnia kilokalorii, ale sięganie po żywność smaczną, odżywiającą ciało i dającą energię niezbędną do codziennego funkcjonowania, z jednoczesnym stosowaniem się do zasad prawidłowego żywienia.

Pani Aleksandra to świetna specjalistka! Do tego bardzo miła, wizyty u niej to czysta przyjemność! Do tego indywidualne podejście oraz jadłospis, udzielanie informacji i wsparcia właściwie przez cały czas trwania "terapii". Polecam także mamom karmiącym, ja karmię a mimo to dzięki Pani Oli mogę jeść racjonalnie, zdrowo i zrzucać kilogramy po ciążowe i nie tylko :)

Monika, www.google.pl

Świeże spojrzenie na jedzenie.

dopasuj ofertę

Jestem absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, na kierunkach: Dietetyka oraz Technologia Żywności i Żywienie Człowieka.

Swoją praktykę prowadzę w internetowej poradni dietetycznej JeszFresh. Jestem ekspertem na wielu kluczowych portalach internetowych w dziedzinie dietetyki, zdrowego żywienia oraz żywienia w chorobach m.in. na portalu abczdrowie. Publikuję artykuły z zakresu zdrowego stylu życia na blogu JeszFresh, Fit&Easy oraz w serwisach internetowych (gazeta.pl, abczdrowie.pl oraz we-dwoje.pl), współpracuję m.in. z firmą Green Factory Holding oraz cateringiem dietetycznym. Moim celem jest zmiana nawyków żywieniowych pacjentów poradni JeszFresh.

Sprawdź opinie na mój temat na portalu Znany Lekarz, Ranking Lekarzy, ABC Zdrowie.

Miła i kompetentna pani dietetyk, wyjaśnia przystepnie zasady diety, odpowiada na nurtujące pytania. Dzięki wizytom w poradni zmieniłam mój sposób myślenia i bez szczególnych wyrzeczeń stosuję zaleconą dietę, czuję się swietnie!

Annnk, 52 lata, www.rankinglekarzy.pl

Jak pracuję z pacjentami?

Zadaniem dietetyka jest pomoc w trwałej zmianie nawyków żywieniowych pacjenta. Jako dietetyk za cel stawiam sobie przede wszystkim skuteczną przemianę sposobu myślenia na temat jedzenia.

Pracuję zgodnie z własną zasadą - NIGDY WIĘCEJ DIETY (mając na myśli popularne diety odchudzające czy stosowanie sztywnych jadłospisów bez możliwości ich modyfikacji) - chcę, aby każdy mój pacjent podczas, a także po zakończeniu współpracy ze mną czuł, że nie jest na diecie, ale po prostu zdrowo i prawidłowo odżywia swój organizm. Taka zmiana sposobu myślenia wymaga czasu, dlatego na pierwszym spotkaniu omawiamy różne możliwości podejścia do tematu diety.

Wizyty u dietetyka online - krok po kroku

Najpierw przeprowadzam wywiad żywieniowo zdrowotny, w którym jest część dotycząca zdrowia i cześć dotycząca obecnej diety.

Zadaniem pacjenta jest szczegółowe opowiedzenie o swoim zdrowiu, wszelkich dolegliwościach, nie tylko tych, które są związane z dietą, ale każdych - wszystko ma znaczenie, ponieważ podchodzę holistycznie do każdej osoby.

Musisz wiedzieć, że jest to bardzo ważna część pracy - wstęp do ułożenia planu dietetycznego (czasem z pozoru nieważne dolegliwości, objawy łączą się w całość, która daje nam obraz jak powinna wyglądać dieta takiej osoby).

Dalej są pytania dotyczące produktów, których nie lubisz i które bardzo lubisz, po to, aby propozycje posiłków trafiały w Twój gust kulinarny. Warto zawsze zastanowić się, jakie rzeczy nam nie smakują. Jadłospis zawsze można zmodyfikować, ale co jak dostaniesz taką dietę, która zupełnie nie trafia w Twój gust? Powiesz, że dietetyk jest nieskuteczny ;)

Pamiętaj, że dietetyk to osoba, która daje wskazówki, mówi jak powinna wyglądać dieta zgodna z aktualnymi zaleceniami żywieniowymi na świecie i w Polsce oraz informacjami podanymi podczas pierwszej wizyty przez pacjenta. Po pewnym czasie pracy z pacjentem poznajemy się bliżej i możemy modyfikować nasz plan. Pacjent najlepiej wie i widzi co na niego działa, a co mu nie pasuje i powinien informować o tym swojego dietetyka.

Drugi krok to ułożenie schematycznej, wzorcowej diety oraz przekazanie indywidualnych zaleceń. Zanim zaczniesz jeść zgodnie z naszym schematem pamiętaj, że mało kto trzyma się w 100% ułożonego jadłospisu - bo: nie ma czegoś akurat w domu, nie ma na to ochoty, nie chce mu się tego robić, jest za drogie, musi jechać po to do innego sklepu, nie chce gotować tylko dla siebie, ale dla całej rodziny. Co wtedy? Naturalnym odruchem może być rzucenie diety w kąt. Budzi się w Tobie gniew, niechęć i w dodatku jesteś zmęczona/y. Ok można się tak przemęczyć przez 2-3 tygodnie, ale jeść tak przez całe życie? Otóż nie o to chodzi!

Pamiętaj, że otrzymujesz ode mnie schemat jedzenia czyli wskazówki jakie dania możesz jeść na różne posiłki, z czego te posiłki powinny się składać i jakie porcje jeść - sam przepis nie musi być idealnie powielony. Warto również podejść do sprawy na poważnie i zmieniać nawyki żywieniowe u całej rodziny.

Zdrowych wyborów żywieniowych trzeba się nauczyć tak jak każdej czynności np. wiązania butów czy jazdy na rowerze - powoli, z potknięciami i niedociągnięciami, z czasową rezygnacją, aby potem znów podjąć działanie, bo przecież trzeba to umieć, żeby funkcjonować, albo żeby być szczęśliwym - tak samo jest ze zdrowym jedzeniem.

Dlatego moja praca nie polega na rozpisywaniu diet na miesiące, ale łączy w sobie potrzeby każdego pacjenta. Oznacza to, że na spotkaniach online uczysz się jak jeść, co jeść, jak komponować posiłki, ale dostajesz też wzorcowy jadłospis, który ma być bazą pomysłów na początek, ma dawać natchnienie i motywację, a nie frustrację.

Zapraszam Cię do współpracy

Jeśli masz więcej pytań lub wątpliwości czy taka forma współpracy jest dla Ciebie skontaktuj się ze mną ola@jeszfresh.pl lub zadzwoń 505 138 033

Zachęcam do współpracy z dietetykiem online

Przejdź do kontaktu