Jak schudznąć?

Porady dietetykaKategoria: OdchudzanieJak schudznąć?
halina zapytał 5 lat temu

Witam chciałabym zasięgnąć porady dietetycznej . Chciałabym bardzo schudnąć, próbowałam już wiele diet. Waże 80kg przy 167 cm wzrostu.
 
Korzystam z siłowni 4 razy w tygodniu po 1h jem mniej dużo pije a i tak nie spadam z wagi bardzo chciałabym by ktoś mi doradzil jak schudnąć skutecznie.
 
Dzuekuje

1 odpowiedzi
Monika odpowiedział 5 lat temu

Witam, na początek warto zrezygnować z różnorodnych diet cud, które mogą rozregulować Pani metabolizm oraz prowadzić do komplikacji zdrowotnych. Rodzaj diety i jej kaloryczność najlepiej skonsultować ze specjalistą, który po dokładnym wywiadzie żywieniowym dostosuje dietę indywidualnie. Nie ma diety uniwersalnej oraz jednolitego systemu odchudzania, który będzie skuteczny dla każdego. Za stagnację masy ciała mogą odpowiadać nieprawidłowe proporcje pomiędzy składnikami odżywczymi, efekty źle wcześniej prowadzonych kuracji, zaburzenia o podłożu hormonalnym i metabolicznym czy zbyt niska podaż energii (zbyt mała kaloryczność diety powoduje, że organizm zamiast zużywać energię i uwalniać tkankę tłuszczową nastawia się na jej magazynowanie). Jeśli poddawała Pani swój organizm różnorodnym ekspertom potrzeba czasu, aby organizm mógł przyzwyczaić się do zdrowej diety i usprawnić tempo przemiany materii. Każda zmiana wymaga czasu, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość. Korzystne będzie utrzymanie dotychczasowej aktywności fizycznej, ponieważ do sprawy najlepiej podejść kompleksowo.