FAQ

Jak przygotować się do wizyty online w poradni?
Przed wizytą należy sprawdzić swoją masę ciała (rano, na czczo, bez ubrań) oraz obwody ciała (na wysokości pępka oraz w najszerszym miejscu w biodrach). Warto spisać ewentualną listę leków i suplementów diety jakie się przyjmuje.
Czy przed wizytą trzeba wykonać badania?
Na pierwszą wizytę warto przygotować wyniki badań diagnostycznych (wykonanych nie wcześniej niż 6 miesięcy temu) - lipidogramu, morfologii, oznaczenia jonów: Na, K, Mg, Ca, pomiaru glukozy. U osób zdrowych nie jest to jednak konieczne. U osób z chorobami przewlekłymi konieczne jest przygotowanie bieżących wyników badań związanych z dolegliwością.
Czy na pierwszej wizycie otrzymam dietę?
Dieta wraz z dokładnymi wytycznymi wysyłana jest na maila w ciągu 7 dni roboczych. Dietę układamy na podstawie wywiadu żywieniowego przeprowadzonego podczas pierwszej konsultacji.
Kto układa moją dietę?
Każda dieta jest układana indywidualnie przez dietetyka. Diety NIE są układane przez system komputerowy, dlatego NIE znajdziesz w nich produktów, których nie lubisz lub, które nie są dla Ciebie odpowiednie ze względu na takie czynniki jak stan zdrowia czy umiejętności kulinarne. Diety układane są w oparciu o Talerz Zdrowego Odżywiania zgodny z aktualnymi zaleceniami Uniwersytetu Harwardzkiego (Harvard School of Public Health, Harvard Medical School), popartych poważnymi badaniami naukowymi.
Jak szybko schudnę?
Jeśli Twoim celem jest utrata zbędnych kilogramów, musisz wiedzieć, że dietetyk ma za zadanie edukować Cię oraz wspierać w dążeniu do zmian w Twoim sposobie żywienia. Jednak utrata masy ciała zależy od Twoich starań oraz stanu zdrowia. Rekomendowana utrata masy ciała to 2-4 kg w ciągu miesiąca. Stosując się do zaleceń oraz wytycznych dietetyka gwarantujemy osiągnięcie celu.