FAQ

Jak przygotować się do wizyty w poradni?
Podczas każdej wizyty wykonywane są pomiary masy oraz składu ciała, a także obwodów talii i bioder, co wymaga odpowiedniego przygotowania. Pomiar wykonywany jest na gołe stopy. Na wizytę należy przyjść w lekkim ubraniu, co najmniej 2 godziny po posiłku. Na 12 godzin przed wizytą nie należy pić kawy, alkoholu oraz unikać wzmożonej aktywności fizycznej.
Czy na wizytę trzeba przynieść badania?
Na pierwszą wizytę warto przynieść ze sobą wyniki badań diagnostycznych (wykonanych nie wcześniej niż 6 miesięcy temu) - lipidogramu, morfologii, oznaczenia jonów: Na, K, Mg, Ca, pomiaru glukozy. U osób zdrowych nie jest to jednak konieczne. U osób z chorobami przewlekłymi konieczne jest przyniesienie bieżących wyników badań związanych z dolegliwością.
Czy na pierwszej wizycie otrzymam dietę?
Dieta wraz z dokładnymi wytycznymi wręczana jest na drugiej wizycie. Dietę układamy na podstawie wywiadu żywieniowego przeprowadzonego na pierwszej wizycie, czas oczekiwania na jadłospis to około 5-7 dni od pierwszego spotkania.
Czy analiza składu ciała jest bezpieczna?
Analizator, którym posługujemy się w naszej poradni dietetycznej oblicza skład ciała metodą bioimpedancji elektrycznej (BIA). Polega ona na przesyłaniu słabych i bezpiecznych sygnałów elektrycznych przez nasze ciało poprzez elektrody znajdujące się na powierzchni urządzenia pomiarowego. Analiza składu ciała jest całkowicie bezpieczna, jednak u dzieci poniżej 5 roku życia, osób z wszczepionym rozrusznikiem serca lub innym urządzeniem medycznym oraz u kobiet w ciąży i karmiących, odczyt będzie zaburzony, dlatego pomiar składu ciała nie powinien być wykonywany u tych osób.
Kto układa moją dietę?
Każda dieta jest układana indywidualnie przez naszych dietetyków. Diety NIE są układane przez system komputerowy, dlatego NIE znajdziesz w nich produktów, których nie lubisz lub, które nie są dla Ciebie odpowiednie ze względu na takie czynniki jak stan zdrowia czy umiejętności kulinarne. Diety układane są w oparciu o Talerz Zdrowego Odżywiania zgodny z aktualnymi zaleceniami Uniwersytetu Harwardzkiego (Harvard School of Public Health, Harvard Medical School), popartych poważnymi badaniami naukowymi. Nasi dietetycy stale pogłębiają swoją wiedzę m.in. na konferencjach naukowych i szkoleniach z zakresu zdrowia i odżywiania.
Jak szybko schudnę?
Jeśli Twoim celem jest utrata zbędnych kilogramów, musisz wiedzieć, że dietetyk ma za zadanie edukować Cię oraz wspierać w dążeniu do zmian w Twoim sposobie żywienia. Jednak utrata masy ciała zależy od Twoich starań oraz stanu zdrowia. Rekomendowana utrata masy ciała to 2-4 kg w ciągu miesiąca. Stosując się do zaleceń oraz wytycznych dietetyka gwarantujemy osiągnięcie celu.
Czy w poradni można płacić kartą?
Tak, jest możliwa płatność kartą oraz gotówką.